Yitip Giden Hayat Pdf İndir

Yitip Giden Hayat
Çağdaş İran Edebiyatı dizimizin ilk kitabı olan Yitip Giden Hayat, Celâl Âl-i Ahmed’in öykülerini biraraya getirmekte.  Çağdaş İran öykücüleri arasında hem kişiliği hem de sanatı itibarıyla farklı bir yere sahip olan yazarın eserleri en çok okunanlar arasında yer almıştır. Onun farklılığı ve özgünlüğü hareketli, çalışkan, eleştirel, daima araştırıcı ve sorumluluk sahibi kişiliğinden kaynaklanmaktadır.  O bu haliyle sadece öyküler yazan bir aydın değil, 1940-1960 yılları arasında İran’da yaşanan bütün kültürel, toplumsal ve siyasi olayların içinde yer alarak yaşadığı toplumun ve ülkesinin kaderine yön vermeye çalışmış, aydın olma sorumluluğunu korkusuzca  yerine getirmiş bir portre sahibidir.
Celâl Âl-i Ahmed, toplumdaki ahlâkî yozlaşma, cehalet, bağnaz din anlayışı, hurafeler, halkın çektiği sıkıntılar, yönetici sınıfın işgüzarlıkları ve sömürü düzenini eserlerinde oldukça gerçekçi ve eleştirel bir yaklaşımla, yer yer hicvederek zekice işler.
Yitip Giden Hayat kendine özgü sade ve akıcı diliyle, olayları olduğu gibi gösteren gerçekçi bakış açısıyla İran edebiyatını temsil eden bir eser hüviyetine sahiptir.  Her bir hikâyede zulme, hayatın keder ve sıkıntılarına eşlik eden belli belirsiz ümit, adeta insan varoluşunun  bir iç sesi olarak kendini duyurmakta  ve hayatın kuvvetle atan nabzı hâline gelmekte.
 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın